fbpx

[TEKST ESENCJA] POZ, nocna i świąteczna opieka…

Esencja:

  1. W dni powszednie przychodnie POZ działają w godzinach 8-18, ale po godzinie 18 oraz w soboty, niedziele i święta nie pozostajecie bez możliwości kontaktu z lekarzem rodzinnym.
  2. Bardzo wielu rodziców (nawet SuperRodziców) nie wie o tym, że istnieje nocna i świąteczna opieka całodobowa (nie należy mylić jej z SOR). Nocna i świąteczna opieka całodobowa to takie zastępstwo lekarza rodzinnego w nocy i w święta
  3. Do nocnej i świątecznej opieki całodobowej udajemy się w przypadkach, z którymi normalnie wybralibyśmy się do pediatry lub lekarza rodzinnego, np. gdy dziecko zaczęło gorączkować w piątek wieczorem albo gdy pojawiła się wysypka podczas weekendowej wizyty u dziadków (czyli w sytuacjach, kiedy nie możemy zaczekać do następnego dnia lub do końca weekendu). Nie są to jednak stany nagłe, które wymagają wizyty na SOR.
  4. Ideą nocnej i świątecznej opieki całodobowej jest udzielenie dziecku pomocy i zaopatrzenie je w leczenie do czasu, kiedy będzie możliwa wizyta u Waszego pediatry. Zawsze po takiej nagłej wizycie udaj się do niego na kontrolę. Nocna i świąteczna opieka całodobowa nie jest odpowiedzialna za kontynuację leczenia – to pomoc doraźna.
  5. Lekarz pełniący dyżur w nocnej i świątecznej opiece całodobowej nie zawsze będzie pediatrą. 
  6. Nocna i świąteczna opieka całodobowa nie podlega rejonizacji, dlatego jeśli sytuacja tego wymaga, udaj się do tej przychodni, do której jest Wam najbliżej (możesz tam normalnie zarejestrować dziecko na wizytę).
  7. Moja rada: Usiądź i na spokojnie sprawdź adresy najbliższej opieki całodobowej i SOR-u, odśwież sobie, w jaki sposób dzwoni się po karetkę, jakie informacje należy podać dyspozytorowi i pamiętaj, że to NIE TY odkładasz słuchawkę jako pierwszy/a.
  8. W przypadkach nagłego bólu zęba istnieje możliwość skorzystania z nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej.
  9. Jeżeli podczas wyjazdu poza Wasze miejsce zamieszkania będziecie potrzebowali pomocy lekarskiej, możecie zgłosić się do miejscowego POZ-u, w którym lekarz założy kartę jednorazowej wizyty. W każdym miejscu położonym dalej niż jedna gmina od Waszej przychodni, przysługuje Wam jedna wizyta w POZ w ciągu dnia. 
  10. Według polskiego prawa każde dziecko do 18. roku życia posiada ubezpieczenie zdrowotne.
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał Pietrańczyk
Rafał Pietrańczyk
2 lat temu

W końcu fajnie wszystko wyjaśnione 😉 wątpliwości rozwiane :>

chrobak.joanna
chrobak.joanna
2 lat temu

Warto do tego pamiętać o IKP – wtedy można łatwo udostępnić informacje lekarzowi, także będąc na wyjeździe 🙂 Pozdrawiam

Darmowa wysyłka od 115zł
+
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Już niedługo zapraszam na szkolenia na żywo.
Dowiedz się pierwszy, zapisz się na newsletter :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki i akceptuję politykę prywatności.

 

Zapisz się na listę oczekujących i dowiedz się pierwsza o nowym nakładzie. Zapisz się na newsletter :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki i akceptuję politykę prywatności.