fbpx

[TEKST ESENCJA] Kiedy stosuje się antybiotyki i jak robić to dobrze?

Esencja:

  1. Antybiotyki to grupa leków, która działa wyłącznie na infekcje wywołane przez bakterie, a nie jest skuteczna w walce z wirusami, stąd też podawanie ich w przypadku tych zakażeń nie ma zupełnie sensu. 
  2. Stosowanie antybiotyków powinno być uzasadnione. Do najczęstszych infekcji bakteryjnych wieku dziecięcego, w przebiegu których konieczne jest włączenie antybiotykoterapii, należą: ZUM, angina paciorkowcowa oraz niektóre, szczególne przypadki zapalenia ucha.
  3. Częste infekcje takie jak katar czy zapalenia gardła są najczęściej wynikiem działania wirusów, dlatego stosowanie antybiotyków w takich przypadkach nie ma żadnego uzasadnienia. Podawanie dziecku antybiotyku na infekcje wirusowe nie tylko nie pomoże mu wyzdrowieć, ale dodatkowo niepotrzebnie narazi go na działania niepożądane.
5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Już niedługo zapraszam na szkolenia na żywo.
Dowiedz się pierwszy, zapisz się na newsletter :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki i akceptuję politykę prywatności.

 

Zapisz się na listę oczekujących i dowiedz się pierwsza o nowym nakładzie. Zapisz się na newsletter :)

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu otrzymawania informacji marketingowych od Pana Tabletki i akceptuję politykę prywatności.